کلیسای سنت جوزف

کلیسای سنت جوزف

در خدمت شما دوستداران جاذبه گردی هستیم
امیدورایم با ارائه این تصاویر زیبا بتوانیم راهنمای خوبی در معرفی جاذبه های گردشگری در ایران و خارج از ایران برای شما دوستداران گردشگری باشیم.

شوریان از قدیمی ترین اقوام جهان هستند که در بین النهرین ساکن بودند.

در حال حاضر بیشترین جمعیت آشوریان ایران در ارومیه و تهران ساکن هستند. کلیسای سنت جوزف یکی از کلیساهای آشوریان کاتولیک در تهران است که در سال 1324 بنا شده و همچنان فعال است. معماری کلیسا کاملا الهام گرفته از تمدن آشور است که به شکل یک دژ با کنگره های آن است. داخل کلیسا و بخصوص گنبد آن بسیار زیباست. اگرچه نسبت به کلیساهای ارتدوکس ارامنه از تزئینات کمتری برخوردار است

سردر اين كليسا بسیار زیبا و ديدني است. اين سردر الگو گرفته با دروازه معروف شهر باستانی بابل است كه در آن کنگره های دژ قابل مشاهده است. در واقع ویژگی‌های معماری هر قومي منشا گرفته از تمدن و فرهنگ آنها است. ورودي اين كليسا نيز يادآور شكوه تمدن آشوري ها در ميان رودان يا بين النهرين است.

محراب اين كليسا در سمت شرقی سازه ساخته شده است. در بخش جلویی محراب نیز دو نیم ستون از نوع ستون‌های اصلی کلیسا با نقوش تزئینی مشاهده مي‌شود. كليساي حضرت يوسف داراي سه نورگیر است كه هر یک از آنها در دیوارهای شمالی و جنوبی نصب شده‌اند. همچنين نور اين کلیسا از طريق پنجره‌هاي با شیشه‌های بزرگ و تزئینی تامين مي‌شود. گنبد آن نيز داراي هشت نورگیر ساده است.

داخل كليسا داراي تزييناتي است اما نسبت به کلیساهای ارتدوکس ارامنه تزئینات در آن ساده و بي‌آلايش است. بيشترين رنگ به كار رفته در داخل كليسا رنگ زرد، كرم، طلايي و آبي است. هماهنگي اين رنگ‌ها زيباي و آرامش خاصي به اين كليسا داده است.

کلیسای سنت جوزف

شما دوستان عزیز میتوانید با مراجعه به دیگر موضوعات سایت از جمله : جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی و جاذبه های طبیعی از دیگر مطالب زیبا در این دسته ها استفاده کرده و از تصاویر و مطالب ناب سایت استفاده کرده و آن را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذراید.

با دنبال کردن پیج سایت جاذبه گردی همواره از تصاویر و اخبار ما در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطلع شوید و همراه همیشگی ما باشید

در اینستاگرام ما را دنبال کنید
با درج نظر خود در انتهای این مطلب لطفا نظرات زیبای خودتون رو با کاربران دیگر در میان بگذارید

درباره‌ی فرشید پیرهادی

فرشید پیرهادی هستم موسس و توسعه دهنده سایت جاذبه گردی بسیار مفتخریم در خدمت شما دوستداران گردشگری هستیم و امیدواریم لحظات خوبی را در کنار ما سپری کنید

حتما ببینید

مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار مسجد و مدرسه سپهسالار دوره تاریخی : قاجار موقعیت : تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.