عمارت باغ فلسفه

عمارت باغ فلسفه

در خدمت شما دوستداران جاذبه گردی هستیم
امیدورایم با ارائه این تصاویر زیبا بتوانیم راهنمای خوبی در معرفی جاذبه های گردشگری در ایران و خارج از ایران برای شما دوستداران گردشگری باشیم.

این عمارت دو ساختمان مجزا دارد؛ ساختمان شماره یک آن که ساختمان مرکزی است، در سال ۱۳۱۴ متعلق به دکتر «سعید مالک»، ملقب به «لقمان‌الملک» بوده و مرحوم استاد علی معمارباشی آن را احداث کرده است. در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۵۳ این بنا از وارث خریده و به انجمن فلسفه‌ی ایران و به دکتر حسین ‌نصر، مدیر عامل وقت انجمن واگذار شد.

ساختمان شماره دو هم در سال ۱۳۱۵ توسط مالک اولیه‌ی آن، علی اتحادیه، احداث و در سال ۱۳۳۴ به آقای داوود القانیان واگذار شد. در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۳۵۶ این بنا توسط دکتر حسین نصر، نماینده و مدیر عامل انجمن موسسه‌ی فلسفه ایران، خریده شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

هم‌اکنون مالکیت این بنا متعلق به انجمن حکمت و فلسفه است و در حال حاضر ساختمان شماره‌‌ی یک برای برگزاری کلاس‌های انجمن حکمت و فلسفه و ساختمان شماره دو برای امور اداری و اتاق اساتید مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
عمارت باغ فلسفه اینجاست: خیابان نوفل لوشاتو، خیابان آراکلیان، شماره‌ی ۴. در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

عمارت باغ فلسفه

شما دوستان عزیز میتوانید با مراجعه به دیگر موضوعات سایت از جمله : جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی و جاذبه های طبیعی از دیگر مطالب زیبا در این دسته ها استفاده کرده و از تصاویر و مطالب ناب سایت استفاده کرده و آن را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذراید.

با دنبال کردن پیج سایت جاذبه گردی همواره از تصاویر و اخبار ما در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطلع شوید و همراه همیشگی ما باشید

در اینستاگرام ما را دنبال کنید
با درج نظر خود در انتهای این مطلب لطفا نظرات زیبای خودتون رو با کاربران دیگر در میان بگذارید

درباره‌ی فرشید پیرهادی

فرشید پیرهادی هستم موسس و توسعه دهنده سایت جاذبه گردی بسیار مفتخریم در خدمت شما دوستداران گردشگری هستیم و امیدواریم لحظات خوبی را در کنار ما سپری کنید

حتما ببینید

مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار مسجد و مدرسه سپهسالار دوره تاریخی : قاجار موقعیت : تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.