خانه سلطان بیگم شجاعی

خانه سلطان بیگم شجاعی

در خدمت شما دوستداران جاذبه گردی هستیم
امیدورایم با ارائه این تصاویر زیبا بتوانیم راهنمای خوبی در معرفی جاذبه های گردشگری در ایران و خارج از ایران برای شما دوستداران گردشگری باشیم.

مساحت خانه سلطان بیگم شجاعی، حدود ۷۰۰ مترمربع برآورد شده است. سبک معماری داخلی موزه برگرفته از سبک قاجاری می‌باشد. قرینه بودن اجزا و ساختار خانه، از اصول مهم معماری دوره قاجار محسوب می‌شود. این ویژگی در اتاق‌ها و اجزای داخلی عمارت به خوبی نمود یافته است. برخورداری از بادگیر، این عمارت را در زمره آثار تاریخی متمایز و ویژه شهر تهران قرار داده است. در روزگار قدیم، تهران از شرایط و اقلیم آب‌وهوایی مطلوبی برخوردار بود. با این حال، بسیاری از خانه‌ها به علت سنگین بودن هزینه، بدون بادگیر ساخته می‌شدند. به عبارت دیگر، داشتن بادگیر، حکایت از وضعیت و تمکن مالی مطلوب اعضای آن خانه داشت.
بهمحض وارد شدن به خانه موزه بازار، وجود یک کتابخانه در سمت چپ، حوضخانه و تالار آیینه در سمت راست و نمایشگاه عکس در روبرو، خودنمایی می‌کند. در مرکز حیاط عمارت، یک حوض آب جذاب و فوق‌العاده زیبا دیده می‌شود.

عکس های خانه سلطان بیگم شجاعی

شما دوستان عزیز میتوانید با مراجعه به دیگر موضوعات سایت از جمله : جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی و جاذبه های طبیعی از دیگر مطالب زیبا در این دسته ها استفاده کرده و از تصاویر و مطالب ناب سایت استفاده کرده و آن را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذراید.

با دنبال کردن پیج سایت جاذبه گردی همواره از تصاویر و اخبار ما در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطلع شوید و همراه همیشگی ما باشید

در اینستاگرام ما را دنبال کنید
با درج نظر خود در انتهای این مطلب لطفا نظرات زیبای خودتون رو با کاربران دیگر در میان بگذارید

درباره‌ی فرشید پیرهادی

فرشید پیرهادی هستم موسس و توسعه دهنده سایت جاذبه گردی بسیار مفتخریم در خدمت شما دوستداران گردشگری هستیم و امیدواریم لحظات خوبی را در کنار ما سپری کنید

حتما ببینید

مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار مسجد و مدرسه سپهسالار دوره تاریخی : قاجار موقعیت : تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.