خانه تاریخی استاد حسین بهزاد

خانه تاریخی استاد حسین بهزاد

در خدمت شما دوستداران جاذبه گردی هستیم
امیدورایم با ارائه این تصاویر زیبا بتوانیم راهنمای خوبی در معرفی جاذبه های گردشگری در ایران و خارج از ایران برای شما دوستداران گردشگری باشیم.

عکس های خانه تاریخی استاد حسین بهزاد

استاد حسین بهزاد متولد سال ۱۲۷۳ در تهران و پدربزرگش، میرزا لطف‌الله، از نقاش‌های صاحب‌نام شیراز و پدرش میرزا فضل‌الله هم به قلمدان‌سازی و نقاشی آبرنگ معروف بودند. او در طول زندگی خود نزدیک به ۴۰۰ اثر خلق کرد و ۱۷ نمایشگاه در داخل و خارج از ایران برگزار کرد. استاد حسین بهزاد همچنین در اواخر عمرش، از هنرکده هنرهای تزئینی، دکترای افتخاری گرفت و چندین جایزه و مدال به دست آورد. این هنرمند از سال ۱۳۳۰ تا سال ۱۳۴۷ در خانه‌ سه طبقه‌‌اش زندگی کرد. اما ۲۱ مهر ۱۳۴۷ همزمان با ۷۴ سالگی این نقاش نامدار، خلق آثارش متوقف شد و او درگذشت.

در سال ۱۳۹۹ زنده یاد محمد ابوالحسنی کارآفرین خلاق ، این خانه را با هدف حمایت از ایده ها و تیم های استارت آپی حوزه صنایع دستی و گردشگری و همچنین آموزش و توسعه مشاغل در حوزه هنرهای سنتی، تبدیل به خانه خلاق و نوآوری صنایع دستی کرد.
متاسفانه محمد ابوالحسنی هفتم فروردین ۱۴۰۰ در سن ۴۷ سالگی درگذشت.
و خانه خلاق «ب»، خرداد ماه ۱۴۰۰ در روز تولد آن بزرگ مرد، ولی بدون حضور ایشان، توسط معاون علمی ریاست جمهوری رسما افتتاح شد.

شما دوستان عزیز میتوانید با مراجعه به دیگر موضوعات سایت از جمله : جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی و جاذبه های طبیعی از دیگر مطالب زیبا در این دسته ها استفاده کرده و از تصاویر و مطالب ناب سایت استفاده کرده و آن را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذراید.

با دنبال کردن پیج سایت جاذبه گردی همواره از تصاویر و اخبار ما در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطلع شوید و همراه همیشگی ما باشید

در اینستاگرام ما را دنبال کنید
با درج نظر خود در انتهای این مطلب لطفا نظرات زیبای خودتون رو با کاربران دیگر در میان بگذارید

درباره‌ی فرشید پیرهادی

فرشید پیرهادی هستم موسس و توسعه دهنده سایت جاذبه گردی بسیار مفتخریم در خدمت شما دوستداران گردشگری هستیم و امیدواریم لحظات خوبی را در کنار ما سپری کنید

حتما ببینید

مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار مسجد و مدرسه سپهسالار دوره تاریخی : قاجار موقعیت : تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.